Cim Bom Bom Hangi Ülkeden Alıntı?(Soru)

Cim Bom” sloganını Türkiye’ye, Galatasaray’ın eski oyuncusu Sabit Cinol getirdi. Eğitim için gittiği İsviçre’de, aynı zamanda Servette Kulübü’nde futbol oynayan Sabit Cinol, taraftarların “jim bom bom” tezahüratlarından etkilendi.

Neden Cim Bom Bom?

isviçre’li servette kulübünün tribün tezahuratı “jim bom bom”‘dur. bunun fransızca’da bir manası yoktur, sadece fonetik olarak birbirine uyumlu hecelerin terkarıdır. gs liseli bir frankofon da yüzyılın başlarında isviçre’ye gittiğinde bu sloganı beğenmiş ve türkiye’ye lisesinin takımının tribünlerine getirmiştir.

Rerere Rarara ne demek?

galatasaray spor kulübünün tezahüratı. doğru yazılışı; re re re ra ra ra galatasaray galatasaray cim bom bom olup 50 karakter sınırına takılmıştır. genel kullanım şekliyse; re re re ra ra ra gassaray gassaray cim bom bom dur. en büyük sloganı saldır cimbom ok lets go olan kitlenin parlak zekasından çıkan über slogan.

Galatasaraya neden Cim Bom Bom denilir?

İstanbul’a 1924 yılında dönen Cinol, Galatasaray Kulübü’ne geldiğinde, Servette takımının sloganını önce arkadaşlarıyla paylaştıktan sonra, bunu “re re re ra ra ra Galatasaray, Galatasaray Cim Bom Bom ” olarak uyarladı.

Cimbom kime denir?

Türkiye Ligi takımlarından Galatasaray kulübüne Cimbom ‘da denilmektedir. Taraftar tezahüratlarındada geçen, Galatasaray kulübüyle özdeşleşen cimbom kelimesi nereden çıkmıştır peki ve ne anlama gelmektedir. Bu sloganı Türkiye ye getiren Sabit Cinol’dur.

GS ye neden Fransız deniyor?

galatasaray lisesinde fransızca öğretiliyor diye sırf bu nedenden dolayı fransız diyolar. yani demem o ki galatasaray zamanında fenerli ve beşiktaşlı kancıklara çok boşaldığı için fransız yakıştırması yaptılar.

You might be interested:  Mucize Doktor Hangi Diziden Alıntı?(Doğru cevap)

Cimbom nasil yazilir?

galatasaraya cim bom demek gibidir. Türkiye Ligi takımlarından Galatasaray kulübüne Cimbom ‘da denilmektedir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *