Çukur Hangi Diziden Alıntı?(Soru)

Çukur hangi yabancı diziden alıntı?

Çukur – The Godfather İkisi de çevrelerinden saygı gören, ağırbaşlı “baba” karakterler.

Çukur nereden esinlendi?

Çukur dizisinin karizmatik babası İdris Koçovalı karakterinin ünlü kabadayı Kürt İdris’in hayatından esinlenildiğini oğlu Ali Özbir doğruladı. Bir youtube kanalında Çukur isimli dizinin karizmatik babası İdris Koçovalı karakterinin ünlü kabadayı Kürt İdris’in hayatından esinlenildiği iddia edildi.

Doktorlar dizisi nereden alıntı?

Doktorlar & Grey’s Anatomy. İlk sezonu Grey’s Anatomy ile neredeyse birebir giden Doktorlar, uyarlama diziler arasında uzun soluklu olanlardan.

Kırmızı oda hangi yabancı diziden uyarlama?

Konsept. Kırmızı Oda Gülseren Budayıcıoğlu’nun 2004’te yayınlanan Madalyonun İçi adlı kitabından uyarlama bir dizidir.

Ezel dizisi hangi filmden alıntı?

Alexandre Dumas’ın Monte Kristo Kontu adlı romanından uyarlanmıştır.

Küçük Sırlar hangi dizinin uyarlaması?

Türkiye’nin en çok izlenen gençlik dizilerinden Kavak Yelleri de Dawson’s Creek adlı dizinin yerli versiyonuydu. Orijinalinde gey olan Jack McPhee, Kavak Yelleri’nde heteroseksüel bir erkekti. Gossip Girl uyarlaması Küçük Sırlar ‘da da benzer değişiklikler yer almıştı.

Çukurdaki Baba kimdir?

İdris Koçovalı, Gökhan Horzum’un oluşturduğu Ercan Kesal’ın Çukur dizisinde canlandırdığı karakterdir.

Çukur dizisi neyi anlatıyor?

İstanbul’un suçla özdeşleşmiş mahallesi Çukur ‘un kontrolü Koçovalı ailesinin elindedir. Suçla bu kadar içli dışlı olsa da ailenin kendine göre kuralları vardır. Bu kurallardan bir tanesi de uyuşturucu yasağıdır. Çukur ‘da uyuşturucu üretilmez, kullanılmaz, satılmaz.

You might be interested:  Öteki Taraf Filmi Hangi Filmden Alıntı?(Soru)

Çukurun yazarı kim?

Show Tv ekranlarında yayınlanan ve 4.sezonuyla seyirciye veda eden Çukur dizisinin senaristi Gökhan Horzum, Ay Yapım için yeni bir dizi kaleme alıyor.

Kiralık aşk hangi dizinin uyarlaması?

Güney Kore’deki KBS2 kanalında 2009 yılında yayınlanan Boys Over Flowers özünde 4 zengin öğrenci ile okula burslu gelen bir öğrenciyi ve aralarındaki aşkı anlatıyor. Tabii bunun Türkiye uyarlaması daha güzel oldu ve büyük bir yankı uyandırdı. Koreli karakterler biraz bizi şaşırttı ama.

Masumiyet hangi diziden alıntı?

Masumiyet dizinin senaryosunu ise Sırma Yanık yazdı. Senaryonun yanı sıra hikayesi de tamamen Sırma Yanık’a aittir. Yani Masumiyet dizisinin hikayesi tamamen kurgu eseridir. Herhangi bir kitaptan veya eserden esinlenmemiştir.

Paramparça alıntı mı?

5. Paramparça – Autumn In My Heart. Paramparça dizisinin orijinali oldukça eskiye, 2000 yılına dayanıyor. Dizi birebir uyarlanmamış çünkü orijinalinde şok edici detaylar var.

Kırmızı Oda Gülseren Budayıcıoğlunun hangi kitabı?

Kırmızı Oda, OGM Pictures imzalı, yönetmeliğini Cem Karcı’nın yaptığı, Banu Kiremitçi Bozkurt’un senaryosunu kaleme aldığı, yakında TV8’de başlayacak Türk yapımı dram dizisi. Uyarlanan kitabın adı Madalyonun içi! Yazar Gülseren Budayıcıoğlu’nun hikayelerinden uyarlanmıştır.

Kırmızı Oda Rezzan ın annesi kimdir?

Nihal Yalçın, Kırmızı Oda dizisinde Rezzan karakterine hayat veriyor. Rezzan ‘ ın annesi Nevin karakterini ise Rozet Hubeş canlandırıyor.

Kırmızı Oda Asuman kimdir?

Başak Daşman, Kırmızı Oda dizisinin yeni sezonuna Süveyda’nın annesi Asuman karakteriyle dahil oldu.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *