Küçük Sırlar Hangi Yabancı Diziden Alıntı?(Soru)

8. Küçük Sırlar / Gossip Girl Ünlü dizi Gossip Girl’den bire bir uyarlanmıştır. Başlarda baya iyi gitmesine rağmen orijinal senaryodan sapınca dizi de izleyici kitlesini kaybetti. Yine de oyuncu kadrosuyla iz bırakan dizilerden biri oldu.

Küçük Sırlar hangi Amerikan dizisi?

Yayınlanmaya başladığı anda eleştirilere maruz kalan Küçük Sırlar ise Amerikan yapımı Gossip Girl’ün uyarlaması olan dizidir.

Küçük Sırlar hangi dizinin uyarlaması?

Türkiye’nin en çok izlenen gençlik dizilerinden Kavak Yelleri de Dawson’s Creek adlı dizinin yerli versiyonuydu. Orijinalinde gey olan Jack McPhee, Kavak Yelleri’nde heteroseksüel bir erkekti. Gossip Girl uyarlaması Küçük Sırlar ‘da da benzer değişiklikler yer almıştı.

Suskunlar Dizisi Hangi filmden uyarlandı?

Birbirlerinden başka tutunacak kimseleri olmayan dört çocuğun hayaına odaklanan dizinin başrollerinde Murat Yıldırım, Sarp Akkaya, Berk Hakman, Aslı Enver oynuyor. Suskunlar dizisi 1996 yapımı Sleepers (Kardeş Gibiydiler) adlı filmin uyarlaması.

Küçük Sırlar uyarlama mı?

8. Küçük Sırlar & Gossip Girl Bire bir uyarlanmıştır. Burak Özçivit ve Kadir Doğulu karizması üzerinden az biraz iteklenen dizi ne zaman ki kendi senaryosunu yazmaya girişti orada bitmiştir.

Başrollerini Sinem Kobal ve Merve Boluğur un paylaştığı Küçük Sırlar Dizisi Hangi Amerikan dizisinin bir uyarlamasıdır?

Başlarda ABD yapımı Gossip Girl dizisinden esinlendiği söylense de yola öyle çıkılsa da senaryonun değiştirildiği açıklandı.

You might be interested:  Tezde Alıntı Nasıl Yazılır?(Soru)

Küçük Sırlar hangi üniversitede çekildi?

Dizinin çekimleri ilk bölümlerde İstanbul Erkek Lisesi’nde gerçekleşmiştir; ancak dizinin eleştirileri doğrultusunda lise yönetimi daha fazla burada çekilmesini istemediklerini belirtince yapım şirketinin, kalan çekimleri Mimar Sinan Üniversitesi ‘nde yapacağı söylenmiştir.

Hangi Dizi Hangi dizinin uyarlaması?

İşte Avlu gibi ekrana gelen uyarlama dizi ve filmler

  • Tehlikeli Karım – My Dangerous Wife.
  • İçerde – The Departed (Köstebek)
  • Anne – Mother.
  • Yüksek Sosyete – High Society.
  • Seviyor Sevmiyor – She Was Pretty.
  • İlişki Durumu: Karışık – Full House.
  • Paramparça – Autumn In My Heart.

Küçük Sırlar dizisi nasıl bitti?

Nişanda ise sürpriz bir gelişme yaşandı. Fikriye Hanım Nişanı ilan etmek için bir konuşma yaptı ve sahneye Arzu ve Ali’yi çağırdı. Gerçekleri önceden Arzu’dan öğrenen Fikriye, Su ve Demir’e bir sürpriz yaparak bu emri vaki evliliğe şimdilik bir ara verdi ve dizinin bütün çiftleri mutlu bir sonla seyirciye veda etti.

Ezel dizisi hangi filmden alıntı?

Alexandre Dumas’ın Monte Kristo Kontu adlı romanından uyarlanmıştır.

Suskunlar Sleepers uyarlaması mı?

“ Suskunlar ”ın ABD Uyarlaması: “Game of Silence”

Suskunlar Hangi Dizi?

Suskunlar, Tims Productions tarafından yapılan 2012 yapımı Show TV’de yayımlanan dram ve gerilim türündeki Türk televizyon dizisidir. Yönetmenliğini Çağrı Lostuvalı ve Hatice Memiş’in yaptığı dizinin senaryosunu Pınar Bulut ve Anıl Eke yazmıştır. Dizinin müzikleri ise Aytekin Ataş tarafından bestelenmiştir.

Suskunlar uyarlama mı?

Kal – Atiye & Teoman / Küçük Sırlar Son dönemde internette de müzikleriyle gündeme gelen dizide, İstanbul’un zengin ailelerinn ve çocuklarının sıra dışı hayatları anlatılıyor. 2010-2011 yılları arasında yayınlanan dizi, Teoman ve Atiye düeti olan “ Kal ” ile hafızalarımıza yer etti.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *