Mucize Doktor Hangi Filmden Alıntı?(Soru)

Mucize doktor hangi filmden esinlendi?

Mucize Doktor, MF Yapım imzalı, ilk bölümü 12 Eylül 2019 tarihinde yayımlanan, senaryosu Pınar Bulut ve Onur Koralp tarafından yazılan medikal drama tarzındaki Türk televizyon dizisi. 2013 yapımı Güney Kore dizisi olan Good Doctor ‘dan uyarlanmıştır.

Mucize doktor nereden alıntı?

mf yapımın fox tv için hazırladığı kore uyarlaması bir dizi. otizm li bir doktorun hayatını anlatıyor. kore versiyonun daha iyi olduğunu izlemeden bile söyleyebilirim.

Mucize doktor kaç ülkeye satıldı?

Madd Entertainment, Mucize Doktor dizisi için yeni satış haberleri duyurdu. 9 yeni ülkede daha ekrana gelmeye hazırlanan dizinin yayına girdiği ülke sayısı böylece 66’a çıkacak. Dizinin İspanya, Uruguay, Porto Riko, Kosta Rika, Estonya, Pakistan, Hindistan, İsrail ve Güney Afrika’ya satıldığı açıklandı.

Mucize doktor hangi yabancı dizi?

Mucize Doktor dizisi, 25 Eylül 2017’den bu yana ABC’de yayınlanan bir Amerikan tıbbi drama televizyon dizisi olan ve geçtiğimiz yılın en popüler dizisi seçilen The Good Doctor adlı diziden uyarlanmıştır. Dizinin esas kökeni ise 2013 Güney Kore yapımı olan televizyon dizisi Good Doctor adlı yapımdır.

Mucize doktor yeni katılan oyuncu kim?

Mucize Doktor dizisinin kadrosuna oyuncu Serkan Keskin dahil oldu. Keskin, 57. bölümden itibaren izleyici ile buluşacak. Oyuncu Serkan Keskin, FOX’un MF Yapım imzalı Mucize Doktor dizisinin kadrosuna katıldı. Keskin dizide, ‘teşhis dehası Muhsin’ karakterini canlandıracak.

You might be interested:  Internet Sitesinden Alıntı Nasıl Gösterilir?(Çözüm bulundu)

Onur Tuna hangi dizide oynayacak?

Mucize Doktor dizisinde Ferman rolünü canlandıran başarılı oyuncu Onur Tuna, Mahkum’da başrolde oynayacak. Yapımcılığını MF Yapım’ın üstlendiği, senaryosunu Uğraş Güneş’in kaleme aldığı Mahkum dizisinde Onur Tuna ile beraber Seray Kaya ve İsmail Hacıoğlu da başrollerde oynayacak.

Mucize doktor orjinali hangi ülkenin?

Ancak Mucize Doktor ‘un asıl senaryosu Kore’ye aittir. İsmi ise ‘Good Doctor ‘dur Dizinin ilk versiyonu (Kore) 2013 yılında, ikinci versiyonu (Amerikan) ise 2017 yılında çekilmeye başlanmıştır.

Mucize doktorun sonunda ne oluyor?

Mucize Doktor ‘un final bölümünde Ali Vefa ile sevgilisi Nazlı sonunda evlendi. Hatta Ali Vefa ve Nazlı bebeklerini kucaklarını aldı.

Mucize doktor olayı gerçek mi?

Başrolünde Orlando Bloom’un oynadığı 2011 yapımı film pek beğenilmese de, bu orijinal hikayeyi sinemaya da taşımış oldu. Bu hikaye gerçek bir olaya dayanmasa da mucize doktor Ali Vefa ‘nın durumu gerçek. Tam ismi savant sendromlu otizm olan bu durum, dünyada çok sık olmasa da görülen bir durum.

Mucize doktor kaç bölüm çekildi?

Dizi 27 Mayıs 2021 tarihinde yayınlanan 64. bölümü ile final yaparak sona ermiştir.

Mucize doktor doruk kim?

Hakan Kurtaş kimdir? 1988 yılında İzmir’de doğdu. Bursa Anadolu Lisesi’ni bitirdikten sonra 2006-2010 yıllları arasında Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü’nde okudu.

Mucize doktor yapımcısı kim?

Diziyi 54. bölümden itibaren Yağız Alp Akaydın yönetecek. Yapımcılığını MF Yapım’ın üstlendiği ve başrollerini Taner Ölmez, Onur Tuna ile Sinem Ünsal’ın paylaştığı “ Mucize Doktor ” dizisinin yönetmeni Aytaç Çiçek, yapımın yeni projelerine hazırlık aşamasına girmesi nedeniyle koltuğunu Yağız Alp Akaydın’a devretti.

The Good Doctor 4 sezon ne zaman?

Sezon Tarihi Açıklandı Başarılı oyuncu Freddie Highmore’ın başrolünde yer aldığı The Good Doctor dizisinin 4. sezon tarihi açıklandı. 2013 yılında Güney Kore’de aynı adla yayınlanan ABC kanalı dizisi yeni sezonu ile 2 Kasım tarihinde ekranlara geri dönüyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *