Whatsapp Alıntı Nasıl Yapılır?(Mükemmel cevap)

Özellikle uzun sohbetlerde yukarılara kadar çıkıp ekran görüntüsü almayla uğraşmamak ve tabii ki herkesin aynı anda konuştuğu grup sohbetleri için yararlı olacağa benziyor. Özelliği kullanmak için alıntı yapmak istediğiniz mesaja biraz uzun basıp yukarıda çıkan seçeneklerden cevap ver butonuna basmak yeterli.

Özelden mesaj nasıl atılır WhatsApp?

Android

 1. Mesaja dokunup basılı tutun, ardından Cevapla’ya dokunun.
 2. Gruba mesaj gönderen bir kişinin mesajını özel olarak cevaplamak için mesaja dokunup basılı tutun, ardından Diğer seçenekler > Özel olarak cevapla’ya dokunun.
 3. Mesaja dokunup basılı tutun, ardından Cevapla’ya dokunun.

WhatsApp’ta kopyala yapıştır nasıl oluyor?

Kopyalamak istediğiniz içeriği seçin. Kopyala ‘ya dokunun. Yapıştırmak istediğiniz yere dokunup basılı tutun. Yapıştır ‘a dokunun.

WhatsApp’tan mesaj nasıl kopyalanır?

En üstteki araç çubuğunda Kopyala simgesine dokun. simgesinin yanındadır, üst üste iki kareye benzer. Seçilen sohbet mesajını Android ‘inin panosuna kopyalar. Artık kopyalanan mesajı başka bir sohbete veya telefonunda herhangi başka bir metin alanına yapıştırabilirsin.

Whatsappta kaç mesaj var android?

WhatsApp üzerinde Ayarlar / Veri ve Depolama Kullanımı / Ağ Kullanımı bölümüne eriştikten sonra en üst bölümdeki ‘ Mesajlar ‘ başlığı altında detaylar listeleniyor. Ağ kullanımı menüsünü açtığınızda karşınıza gönderilen ve alınan mesajların sayısını listeleyen ‘ Mesajlar ‘ başlığı çıkıyor.

You might be interested:  Doktorlar Hangi Diziden Alıntı?(En iyi çözüm)

WhatsApp’dan resimli mesaj nasıl gönderebilirim?

Android telefonlarda daha önceden çekmiş olduğunuz bir fotoğraf ya da videoyu göndermek için; sohbet ekranının üst kısmındaki “Ataş simgesi”ne basın. Açılan menüde “Galeri”ye basın. Göndermek istediğiniz dosyayı seçip gönder butonuna basın.

WhatsApp’a nasıl yazı yazılır?

WHATSAPP DURUMA SÖZ NASIL YAZILIR? Öncelikle cep telefonunuzdan Whatsapp uygulamasını açın. Ardından yukarıdan “Durum” bölümünü açın. Buradan da kalem simgesine dokunun ve böylelikle durumunuza mesaj yazabilirsiniz.

Whatsappta kopyalanan mesajlar nereye gidiyor?

Sohbet geçmişi yedekleme dosyalarınız /sdcard/ WhatsApp /Databases/ klasöründe saklanır. Bu klasörleri WhatsApp ‘ın dışında açamazsınız. Bu dosyaları silebilmek için bir dosya yöneticisi kullanmanız gerekir.

Kopyalama nereden bakılır?

Üst araç çubuğunda bir pano simgesi arayın. Bu, panoyu açacak ve son kopyalanan öğeyi listenin önünde göreceksiniz. Metin alanına yapıştırmak için panodaki seçeneklerden birine dokunmanız yeterlidir. Android cihazınızda mesajlaşma uygulamasını açın ve metin alanındaki pano simgesine basın.

Kopyalanan şey nasıl silinir?

Geçmişinizi temizleme

 1. Android telefonunuzda veya tabletinizde Chrome uygulamasını açın.
 2. Sağ üstte Diğer. Geçmiş’e dokunun.
 3. Tarama verilerini temizle’ye dokunun.
 4. “Zaman aralığı”nın yanında indirme geçmişinin ne kadarını silmek istediğinizi seçin.
 5. “Tarama geçmişi”ni işaretleyin.
 6. Verileri temizle’ye dokunun.

Bir mesaj nasıl kopyalanır?

Kopyalamak ve yapıştırmak için klavye kısayollarını kullanabilirsiniz:

 1. PC: Kopyalama için Ctrl + c, Kesme için Ctrl + x ve Yapıştırma için Ctrl + v.
 2. Mac: Kopyalama için ⌘ + c, Kesme için ⌘ + x ve Yapıştırma için ⌘ + v.

WhatsAppıma biri giriyor nasıl anlarım?

Ardından açılan ana sohbet ekranının sağ üst köşesinde bulunan üç nokta simgesine basın. Çıkan sekmede ‘Bağlı Cihazlar’ veya telefona göre ‘ WhatsApp Web’ yazan kategoriye tıklayın. Açılan sayfada eğer WhatsApp Web’iniz herhangi bir bilgisayarda açıksa bağlı cihazlar sıralı olarak gözükür.

You might be interested:  Şiirden Alıntı Nasıl Yapılır?(Çözülmüş)

Whatsappta panoya kopyalanan mesajlar nasıl silinir?

WhatsApp yedeklenmiş sohbet geçmişi nasıl silinir?

 1. My Files yani Dosyalarım a girin.
 2. All Files yani Tüm dosyalara dokunun.
 3. WhatsApp klasörünü bulun.
 4. Databases klasörüne dokunun.
 5. msgstore.db.crypt dosyalarımı seçin.
 6. Çöp kutusu simgesini tıklayarak silin.

Whatsapp toplu mesaj en fazla kaç kişi?

Toplu Mesaj gereklilikleri: – Toplu Mesaj Listenizdeki kişilerin hepsinin sizin telefonunuzu adres defterlerine kaydettiğinden emin olun. – Dilediğiniz kadar Toplu Mesaj Listesi oluşturabilirsiniz, limit bulunmamaktadır. – Her bir Toplu Mesaj Listesine 256 kişiye kadar alıcı ekleyebilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *