Domestik Ne Demek Kelime Anlamı?(EN iyi 5 ipucu)

Domestik nedir TDK?

Ve domestik kelimesinin anlamları iç ülke yerel yerli ve evcil anlamına gelmektedir.

Domestik biri ne demek?

Domestik insana domestik kelimesinin anlamından olan evcil insan kelimesine oldukça yakın bir tabir olmaktadır. Yani bir birey kendinin domestik insana olarak tanımlıyor ise muhtemelen ev içinde yaşamayı seviyordur. Bu birey asosyallikten dolayı değil ev için de iç huzura erdiği için tercih etmektedir.

Domestik ürün ne demek?

Domestik ürünler, gündelik yaşamımızda farkında olduğumuz veya olmadığımız birçok ürünü içerir. Evlerimizdeki kombilerin sirkülasyon pompalarından, bahçemizi suladığımız küçük hidroforlara, havuzlarımızdan apartmanımızın hidroforuna kadar birçok şekilde hayatımızın içindedir.

Domes kadin ne demek?

hizmetçi, köle anlamında kullanılan lubunca bir kelime.

Sofistike kişilik ne demek?

– Çok gelişmiş, çok karmaşık olan ya da çok özel, – Çok yapmacık davranan kişi veya kişiler, Her iki anlamı üzerinden de gündelik yaşam içerisinde değerlendirilen bir sözcüktür.

Dominant kişilik ne demek?

Çevresine karşı liderlik vasfı taşıyan baskın ve egemen bir tavır sergileyen kişiler dominant olarak adlandırılır. Dominant kelimesinin TDK’daki anlamı, baskındır. Dominant kelimesinden türetilen dominantlık ise baskınlık anlamına gelir.

Domestik ne demek Ekşi?

ev yaşantısını tercih eden ve sokaklara,maceraya,hayale eğilimi olmayan. onuncu nesil çaylak. yerel, yerli.

Domestik hidrofor nedir?

Evsel kullanım için ideal olan domestik hidroforlardır. Düşük elektrik, sarfiyatı ile yüksek basınç istenilen mekanlarda güvenle kullanılabilir. Bu hidroforlar 1 kat 1 daireye kadar kullanıldığı gibi ayrıca su transferi, bahçe sulama sistemlerinde de kullanılmaktadır.

You might be interested:  Türkçe En Çok Hangi Dilden Kelime Almıştır?(Doğru cevap)

Domez ruhlu ne demek?

gittiği yerlerde bile etrafını temizleme ihtiyacı duyan şahıstır. kendini suya sabuna adamıştır. kisaca domez diye ifade edilme halidir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *