Google Anahtar Kelime Planlayıcı Nasıl Kullanılır?(EN iyi 5 ipucu)

Planınıza anahtar kelimeler ekleyin ve tahmin alın

 1. Google Ads hesabınızda oturum açın.
 2. Araç simgesini.
 3. Arama hacmi ve tahminleri alın’ı tıklayın.
 4. Anahtar kelime listesini, arama kutusuna girin veya yapıştırın.
 5. Başlayın’ı tıklayın.

Anahtar kelime planlayıcı nasıl kullanılır?

Google Ads hesabımızı açıp sağ üst köşedeli Araçlar butonuna basalım. Açılan menüde sol taraftaki Anahtar Kelime Planlayıcı ‘ya tıklayalım. Açılan sayfada 2 adet seçenek karşımıza çıkıyor. seçenekte sizin yazdığınız anahtar kelimelerin yanı sıra sistemin önerdiği anahtar kelimeleri fikir olarak görebiliyorsunuz.

Google anahtar kelime planlayıcı ücretli mi?

Google tarafından ücretsiz olarak sunulan Google Ads Keyword Planner, Google tarafından arama hacmi, rekabet düzeyi, alakalı anahtar kelimeler ve taban-tavan reklam ücretlerini gösterir.

Google Keyword Planner nasıl kullanılır?

Google Keyword Planner ‘ı (Anahtar Kelime Planlayıcı) açtığınızda karşınıza çıkan iki seçenekten ‘yeni anahtar kelime bulun’ seçeneğini işaretleyin. İşletmeniz veya ürününüz ile alakalı aklınıza gelen anahtar kelimeleri veya web sitenizin URL’sini ekleyin. Her bir kelimenin ardından ‘Enter’ tuşuna basın.

Anahtar kelime neye göre belirlenir?

Anahtar kelime seçerken, özetinizi kapsanan temel kavramlara odaklanın. Araştırmanızın ana fikrinin, tekniğinin mutlaka bir parça anahtar kelimelerde yer almasına dikkat edin. Anahtar kelimeleri yazarken hecelemeler son derece önemlidir.

Anahtar kelimeler nasıl eklenir?

Anahtar kelime eklemek için aşağıdaki adımları izleyin:

 1. Tür listesinden Anahtar kelimeler ‘i seçin.
 2. Anahtar kelime ekle’yi tıklayın.
 3. Sizden istenirse, anahtar kelimenin ekleneceği kampanyayı ve reklam grubunu seçin.
 4. Anahtar kelimeyi, düzenleme paneline girin.
 5. Bir eşleme türü seçin.
You might be interested:  Rüyada Kelime-i Şehadet Getirmek Ne Demek?(Mükemmel cevap)

Keywords Planner nedir?

Anahtar Kelime Planlayıcı, bir diğer adıyla Google Keyword Planner; Google Reklamları üzerinde size sunulan ücretsiz bir araçtır. Uygulamanın da isminden anlaşılacağı üzere anahtar kelime planlaması yapmanız ve kampanyalarınız için doğru anahtar kelimeleri bulmanız için tasarlanmıştır.

Ahrefs ücretli mi?

Hayır, Ahrefs ücretsiz bir araç DEĞİLDİR. Ancak, buradan yararlanabileceğiniz 7 $ ‘a 7 günlük bir deneme sunuyorlar. Rakiplerinizin Google’da neden üst sıralarda yer aldığını öğrenmek istiyorsanız (anahtar kelime verilerini bulmaktan geri bağlantılara kadar her şey), Ahrefs ‘i kullanabilirsiniz.

Hayır. AdSense ‘e katılım ücretsizdir. Hatta, Google sitenizde gösterdiğiniz Google reklamlarının aldığı tıklamalar veya gösterimler için size ödeme yapar.

Anahtar kelime analizi nasıl yapılır?

Anahtar Kelime Analizi Nedir? Nasıl Yapılır?

 1. Anahtar Kelime Analiz Araçlarını Kullanın.
 2. Kelimelerin Arama Hacimlerini İnceleyin.
 3. Rakiplerinizin Sıralama Elde Ettiği Kelimeleri İnceleyin.
 4. Hedef Kitlenizi ve Arama Niyetlerini Analiz Edin.
 5. Tıklama Oranlarını (CTR) İnceleyin.

Google Trends nasıl çalışır?

Google Trends ‘i kullanmaya bir arama terimi veya konu girerek başlarsınız daha sonra bu terim ya da konunun aranma hacmine ve dönemsel aranma sıklığına göre bir grafiğe ulaşırsınız. Grafiğin altında da şehirlere göre aranma hacmine dair bazı verilere, ilgili konulara ve ilgili sorgulara ulaşırsınız.

Keyword analizi nedir?

Anahtar kelime analizi, arama motorlarında kullanıcıların hangi arama sorguları yaparak ürün ve hizmetlerinize ulaşabileceğini tespit etmenin sağlayan araştırma sürecidir. Anahtar kelime analizinin amacı, işletmelerin doğru arama sorguları ile doğru sayfalara trafik çekmesine yardımcı olmaktır.

AdWords hesap nedir?

Google AdWords, Google aramalarda ve haritalarda işletmenizin sunduğu ürün veya hizmetlerin kullanıcılara daha kolay ulaşabilmesini sağlayan bir internet reklamcılığı sistemdir.

Anahtar kelime nasıl seçilmelidir?

Anahtar kelime seçimi için izleyebileceğimiz adımları şu şekilde sıralayabiliriz:

 1. Sektörünüzü temsil eden taslak bir keywords listesi oluşturma.
 2. Benzer anahtar kelimelerin tespiti.
 3. Anahtar kelime arama hacimlerinin tespit edilmesi.
 4. Anahtar kelimelerin rekabet ve zorluk düzeylerinin tespit edilmesi.
You might be interested:  Tırnak Içindeki Kelime Nasıl Yazılır?(Çözüm bulundu)

Anahtar kelimeler nelerdir?

Genelde içeriğin tam olarak ne olduğunu anlatan fikir ya da konular anahtar kelime olarak bilinmektedir. Aynı zamanda SEO açısından ele alınır ve belli bir anlama sahiptir. Bu bağlamda kullanıcıların internet üzerinden arama yaparken değerlendirdikleri kelime, kelime grubu ya da cümleler olarak ifade edilir.

Anahtar kelime nedir tez?

Anahtar kelimeler, içeriğinizin tam olarak ne olduğunu anlatan fikirler ve konulardır. SEO açısından bakıldığı zaman da anahtar kelimeler; kullanıcıların arama yaparken kullandıkları kelime ve cümleler olarak tanımlanabilir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *