Sayfada Aranan Kelime Nasıl Bulunur?(Çözüm bulundu)

Bilgisayarınızda, bir web sayfasındaki belirli bir kelimeyi veya kelime öbeğini bulabilirsiniz.

 1. Bilgisayarınızda, Chrome’da. bir web sayfası açın.
 2. Sağ üstte Diğer. Bul’u seçin.
 3. Sağ üst kısımdan arama teriminizi girin.
 4. Sayfayı aramak için Enter tuşuna basın. Eşleşmeler, sarı renkte vurgulanarak gösterilir.

Google’da arama nasıl yapılır?

Android telefonunuzda veya tabletinizde Gelişmiş Arama ‘ya gidin: google.com/advanced_search. “Şu sayfaları bul…” ifadesinin altındaki sorgu alanlarını seçip şunları yapabilirsiniz: Sonuçlarınıza kelimeleri veya bir kelime listesini aynen dahil edebilirsiniz. Sonuçlarınızdan kelimeleri kaldırabilirsiniz.

Sayfada Bul nedir?

Web sayfasında arama Android cihazınızda, bir web sayfasındaki belirli bir kelimeyi veya kelime öbeğini bulabilirsiniz. Kaydırma çubuğundaki işaretçileri kullanarak tüm eşleşmelerin web sayfasında bulunduğu yeri görebilirsiniz.

Tablette kelime arama nasıl yapılır?

Google’ın Chrome tarayıcısının son sürümünü çalıştıran bir Android telefon veya tablette, pencerenin sağ üst köşesindeki menü simgesine hafifçe dokunun; Menü yan yana üç nokta gibi görünüyor. Menü açıldığında, “Find in Page” ya da “Sayfada Bul” seçeneğini seçin ve klavye ile aramak istediğiniz kelimelerinizi yazın.

You might be interested:  Anahtar Kelime Nasıl Kullanılır?(Doğru cevap)

Arama motorlarında bilinmeyen terimler için bir yer tutucu işaret hangisi?

Joker karakter kullanarak arama Yıldız / asterisk (*) işareti, her kelimenin yerine kullanabileceğiniz joker karakterdir. Google, hatırlayamadığınız veya merak ettiğiniz eksik kelimelerin yer tutucusu olarak yıldız işaretini kullanarak arama yapmanıza yardımcı olur.

Google’da nasil arama yaparsam istedigim sonucu kolayca bulurum acaba?

Google ‘ın arama kısmına ‘inurl:’ yazdıktan sonra URL içerisinde bulunmasını istediğiniz şeyi boşluksuz bir şekilde yazdığınız takdirde armanıza uygun sonuçlar önünüze çıkacaktır. Örneğin ‘inurl:donanim’ yazdığımız zaman yalnızca URL içerisinde ‘donanim’ geçen sonuçlar önümüze çıkacak.

Web’de arama nasıl yapılır?

Bilgisayarınızda, bir web sayfasındaki belirli bir kelimeyi veya kelime öbeğini bulabilirsiniz.

 1. Bilgisayarınızda, Chrome’a gidip bir web sayfası açın.
 2. Sağ üstte Diğer.
 3. Sağ üstte görüntülenen çubuğa arama teriminizi yazın.
 4. Sayfayı aramak için Enter tuşuna basın.
 5. Eşleşmeler, sarı renkte vurgulanarak gösterilir.

CTRL F tuşu ne işe yarar?

Klavyede CTRL + F Ne İşe Yarar? ( CTRL + F tuş takımı Word ve Excel programları üzerinde ara ve değiştir sekmesini açmak için kullanılır.

Pdf dosyasında arama nasıl yapılır?

Düzen > Bul’u (Ctrl/Command+F) seçin. Bul araç çubuğundaki metin kutusuna, aramak istediğiniz metni yazın.

Word’de kelime arama nasıl yapılır?

Düzenleme Görünümü’nde Bul bölmesini açmak için, Ctrl+F tuşlarına basın veya Giriş > Bul’u tıklatın. Metni Belgede ara kutusuna yazarak bulun. Siz yazmaya başladığınız anda Word Web App de aramayı başlatır.

Bilgisayardan birini arama nasıl yapılır?

Bilgisayarınızda arama yapmak için:

 1. Telefonunuz uygulamasını açın ve Aramalar’ı seçin.
 2. Kişilerinizi ara kutusunda, kişi adı veya numarasını arayın. Alternatif olarak, tuş takımında telefon numarasını doğrudan girebilirsiniz.
 3. Çağrınızı başlatmak için Ara simgesini. seçin.

Ctrl F nasil kullanilir?

İstediğimiz değişiklikleri yapabilmemiz için windows kısayol tuşlarından Ctrl ve F tuşlarını kullanırız. Bu sayede aradığımız sözcük ya da söz dizisini bulabiliriz. Klavye üzerinde bulunan Ctrl ve F tuşlarının üzerine aynı anda basılırsa bulunduğunuz sayfaya arama kutucu açar.

You might be interested:  Kelime Defteri Nasıl Tutulur?(Çözünme)

Arama motorlarında bir kelimeyi veya kelime öbeği tırnak içinde yazıldığında aşağıdakilerden hangisi olur?

Bir cümle ya da bir kelime grubu aramak için tırnak işareti kullanılabilir. Örneğin lazer yazıcılarla ilgili bilgiye ulaşmak istiyorsanız, arama satırına “lazer yazıcı” kelimelerini tırnak içinde yazmalısınız. Böylece arama motoru bu iki kelimenin art arda kullanıldığı sonuçları karşınıza getirir.

Arama motorlarında bir kelime veya kelime öbeği tırnak içinde yazıldığında ne olur?

Anahtar kavramlar birbirine bağlı, tamlama meydana getiren birden fazla kavramdan (gecikme zammı) oluşuyorsa, bu kelimeleri arama motorunun ilgili boşluğuna tırnak içinde (”gecikme zammı”) yazabilirsiniz.

Google’da belli bir dosya türünde arama yapmak için hangi ifade kullanılır?

İstediğiniz dosya ya da doküman türüne göre arama: Bunun için bir arama yöntemine sahip olan Google ‘da, aramak istediğiniz bilginin önüne “filetype:” ekini ve sonuna da dosya türünü getirmenizle beraber sadece o dosya türüne ait sonuçlar ekranınıza listelenecek.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *