Sayfada Kelime Nasıl Aranır?

Ctrl + F (Windows) ya da ⌘ Command + F (Mac) tuşlarına bas. Bu tuşlara bastığında, hemen hemen her tarayıcıda “Bul” kutusunun açıldığını göreceksin. Bu komut aynı zamanda İnternet Explorer’ın Düzenle menüsünde ya da Chrome ve Firefox’daki ☰ menüsünde bulunmaktadır.

Sayfada aranan kelime nasıl bulunur?

Bilgisayarınızda, bir web sayfasındaki belirli bir kelimeyi veya kelime öbeğini bulabilirsiniz.

  1. Bilgisayarınızda, Chrome’da. bir web sayfası açın.
  2. Sağ üstte Diğer. Bul’u seçin.
  3. Sağ üst kısımdan arama teriminizi girin.
  4. Sayfayı aramak için Enter tuşuna basın. Eşleşmeler, sarı renkte vurgulanarak gösterilir.

Metin içinde arama nasıl yapılır?

Belgede metin bulma

  1. Düzenleme Görünümü’nde Bul bölmesini açmak için, Ctrl+F tuşlarına basın veya Giriş > Bul’u tıklatın.
  2. Metni Belgede ara kutusuna yazarak bulun.
  3. İpucu: Büyüteç görmüyorsanız, Arama belge işaretini..
  4. Bitirdiğinizde arama, Arama belge işaretini..

Bul ve Değiştir aracı ile büyük küçük harf duyarlı arama yapılabilir mi?

” Bul “un yanındaki alana bulmak istediğiniz kelimeyi yazın. Bu kelimenin bir sonraki tekrarını görmek için tekrar Bul ‘u tıklayın. İsteğe bağlı: Aşağıdaki seçeneklerden birini kullanarak aramanızı daraltın. Büyük / küçük harf eşleştir: Aramanızı büyük / küçük harfe duyarlı hale getirir.

You might be interested:  Ingilizce Kelime Öğretimi Nasıl Olmalı?(Çözülmüş)

Google Site içi arama nasıl yapılır?

Google, isteğe bağlı olarak ya tüm web siteleri üzerinde ya da tek bir domain yani alan adı üzerinde arama gerçekleştirebiliyor. Bunun için ” site:” anahtarını kullanmanız gerekiyor. Örneğin “hard disk site::” yazdığınızda bu site üzerinde arama yapabiliyorsunuz.

Telefonda CTRL F Nasıl Yapılır?

Google’ın Chrome tarayıcısının son sürümünü çalıştıran bir Android telefon veya tablette, pencerenin sağ üst köşesindeki menü simgesine hafifçe dokunun; Menü yan yana üç nokta gibi görünüyor. Menü açıldığında, “Find in Page” ya da “Sayfada Bul” seçeneğini seçin ve klavye ile aramak istediğiniz kelimelerinizi yazın.

Belge üstünde istenilen metni aramak için hangi kısayol tuşları kullanılır?

İşte bu sorunun cevabı 2- Öncelikle “Düzen” menüsünde yer alan “Bul” satırına tıklamanız gerekiyor. Alternatif olarak klavyenizdeki “CTRL” ve “F tuşlarına birlikte basabileceğinizi de aklınızdan çıkartmamalısınız.

PDF içinde kelime arama nasıl yapılır?

Bir PDF genelinde ya da birden çok PDF ‘de genel bir değişiklik yapamazsınız.

  1. Düzen > Bul’u (Ctrl/Command+F) seçin.
  2. Bul araç çubuğundaki metin kutusuna, aramak istediğiniz metni yazın.

Powerpointte kelime arama nasıl yapılır?

Sun penceresinin sağ üst PowerPoint, Sunuda Ara’nın yanındaki oka tıklayın. Değiştir’i seçin. Hangi Kutuyu Bul kutusuna aramak istediğiniz metni girin ve YeniLe kutusuna yenisi olarak kullanmak istediğiniz metni girin. Metnin bir sonraki oluşumunu aramak için Sonrakini Bul’a tıklayın.

iPhone pdf de arama nasıl yapılır?

iPhone veya iPad ‘inizde Google Dokümanlar uygulamasında bir dokümanı açın. Bul ve değiştir’e dokunun. Bulmak istediğiniz kelimeyi yazın. Ara’ya dokunun.

Seçili metinde büyük küçük harf değişimi aşağıdakilerden hangisi ile sağlanır?

Klavye kısayolunu kullanarak küçük harf, BÜYÜK HARF ve Her Sözcüğü Büyük Harfle Başlat arasında değişiklik yapmak için, metni seçin ve istediğiniz büyük / küçük harf uygulanana kadar SHIFT + F3 tuşlarına basın.

You might be interested:  Kelime Grubu Ne Demek?(EN iyi 5 ipucu)

Word’de bul seçeneği ne işe yarar?

Word, kelimeleri aramak ve bu kelimeleri yenileriyle değiştirmek için kullanılan çok pratik araçlara sahiptir. Aradığınız kelimeyi yazıp ” Bul ” komutunu vermeniz, istediğiniz sonuca ulaşmak için yeterli.

Excel Bul ve Değiştir ne işe yarar?

Excel ‘de Bul ve Değiştir özelliklerini çalışma kitabınızda belirli bir sayı veya metin dizesi gibi öğeler aramak için kullanın. Arama öğesini başvuru için bularak veya başka bir öğeyle değiştirebilirsiniz.

Google’da detaylı arama nasıl yapılır?

Android telefonunuzda veya tabletinizde Gelişmiş Arama ‘ya gidin: google.com/advanced_search. “Şu sayfaları bul…” ifadesinin altındaki sorgu alanlarını seçip şunları yapabilirsiniz: Sonuçlarınıza kelimeleri veya bir kelime listesini aynen dahil edebilirsiniz. Sonuçlarınızdan kelimeleri kaldırabilirsiniz.

Arama motorlarında bilinmeyen terimler için bir yer tutucu işaret hangisi?

Joker karakter kullanarak arama Yıldız / asterisk (*) işareti, her kelimenin yerine kullanabileceğiniz joker karakterdir. Google, hatırlayamadığınız veya merak ettiğiniz eksik kelimelerin yer tutucusu olarak yıldız işaretini kullanarak arama yapmanıza yardımcı olur.

Google’da isim arama nasıl yapılır?

Mobil cihazınızdan sesinizi kullanarak arama yapmak için “Ok Google ” deyin veya Mikrofon simgesini seçin. Kelimeleri Dikkatlice Seçin: Arama kutusuna yazacağınız kelimelere karar verirken, aradığınız sitede görünmesi muhtemel kelimeleri seçmeye çalışın.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *