Sefir Ne Demek Kelime Anlamı?(Mükemmel cevap)

Sefirin kızı ne demek sözlük anlamı?

Sefir demek elçi demek yani Sefirin Kızı Elçinin kızı olarak söylenebilir. Sefirin kızı konusu: Gariban bir yarıcının oğlu olan Sancar, daha çocuk yaştayken Bodrum’a tatile gelen bir büyükelçinin kızı olan Nare’ye sevdalanır. Bu iki zıt çocuk, birbirlerini çok severler, sevdaları için yıllarca mücadele ederler.

Sefir ne demek TDK?

Sefir kelimesi, Arapça kökenli sefaret sözcüğünden türetilmiştir. Sefaret kelimesi elçilik ve aracılık demektir. TDK ‘ya göre sefir kelimesi elçi demektir.

Sefirim ne demek?

Arapça kökenli ve isim olarak kullanılan “sefir” kelimesi; “elçi” anlamına geliyor. Türk Dil Kurumunun yaptığı açıklamaya göre Arapça bir kelime olan sefir elçi demektir.

Sefir hangi dil?

Türk Dil Kurumunun yaptığı açıklamaya göre Arapça bir kelime olan sefir elçi demektir. Arapça sözcük Arapça safar سفر “uzun yol yürüme, yolculuk” sözcüğünün sıfatıdır.

Istanbul sefiri ne demek?

disisleri bakanliginin istanbul temsilcisine verilen ad. çok zorlu bir istir. hayatı genellikle ataturk hava alanininin vip salonunda gecer. istanbula gelen giden ve geçen her yabanci kocabasi karsilar ve ugurlar.

Sefaret ne demek TDK?

Dilimize Arapçadan geçen sefaret kelimesi, elçilik ve temsilcilik anlamına gelir.

Sefir ne demek Kurtlar Vadisi?

Sefir kelimesi dilimizde elçi anlamına geliyor.

Meşru kılmak ne demek TDK?

yasalara uygun hale getirmek. resmiyet kazandırmak.

You might be interested:  Kelime Grubu Ne Demektir?(Doğru cevap)

Istikşafi görüşmeler ne demek?

Diplomatik bir terim olan istikşafi görüşmeler, keşif, tanıma amaçlı görüşme anlamına geliyor.

Muaccele ne demek?

(ﻣﻌﺠّﻠﻪ) i. (Ar. mu’accel “peşin verilmiş”ten mu’accele ) târih. Osmanlı Devleti’nde kirâya verilen devlet ve vakıf mallarının kirâlarından veya iltizam sûretiyle satılan emlâkten peşin olarak alınan para [Taksitle alınanına müeccele denirdi].

Safir ne demek ne demek?

Safir isminin anlamı da şöyle; Mavi renkli, değerli bir korindon türü, gök yakut.

Sefir ne demek Ekşi?

elçi. elçi el ile ilgili, eski türkçe köklü.

Diplomat ne demek türkçe sözlük?

Diplomat, dış politikayla uğraşan ve ülkesini yurt dışında temsil etmekle görevlendirilen kimsedir. Vatandaşlarının haklarına ve çıkarlarına uygun olarak yabancı devletler ve uluslararası kuruluşlarla ilişkileri yürütmek üzere Dışişleri Bakanlıklarına bağlı olarak atanan kişidir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *