Atiye Hangi Kitap?(Çözünme)

dünyanın uyanışı göbeklitepe’de özel gücleri olan bir kadinin (atiye) konu alindigi küsurat yayinlarindan şengül boybaş’a tarafindan yazilan roman. bu kitaptan uyarlama bir dizi de cekilecekmis. sengul boybas kitabıdır.

Atiye dizi hangi kitap?

Yazar Şengül Boybaş’ın Dünyanın Uyanışı adlı eserinden uyarlanmıştır. 27 Aralık 2019’da 8 bölümden oluşan birinci sezon, 10 Eylül 2020’de 8 bölümden oluşan ikinci sezon ve 17 Haziran 2021’de 8 bölümden oluşan üçüncü ve final sezonu Netflix üzerinden yayınlandı.

Dünyanın Uyanışı kaç seri?

Küsurat Yayınları Dünyanın Uyanışı 1 -2 ( 2 Kitap Set) / Şengül Boybaş

Dünyanın Uyanışı ne anlatıyor?

Toprak ana yeni bir çağa, Atiye kendi uyanışına gebeydi. Karanlığın sahibi içindekini çekip çıkarmak için karnına yöneldi ve uyandı Atiye. Üzerinde yaşadığımız bereketli toprakları, hayatın yanlış yaşanışını ve insanlığın sonsuz kez yenilişinin çarpıcı romanı Dünyanın Uyanışı ‘nı bir solukta okuyacaksınız!

Dünyanın Uyanışı 2 kitap var mı?

Şengül Boybaş, Netflix Orijinal yapımı Atiye’ye ilham olan Dünyanın Uyanışı romanının ardından Dünyanın Uyanışı II ile bereketli toprakların gizemine ışık tutuyor.

Atiye nereden uyarlama?

Şengül Boybaş tarafından kaleme alınan “Dünyanın Uyanışı” adlı kitaptan esinlenerek hazırlanan dizi, genç ve güzel ressam Atiye ‘nin sürükleyici ve mistik hikayesini konu alıyor.

Atiye alıntı mı?

Atiye projesi, tıpkı Hakan: Muhafız gibi bir kitap uyarlaması. Şengül Boybaş’ın kaleme aldığı ve Küsurat Yayınları tarafından basılan “Dünyanın Uyanışı” eseri, diziye ilham olan kaynak olarak geçiyor. Kitap, “Sıradan biri olman sıra dışı bir kadere sahip olamayacağın anlamına gelmiyor.” sözüyle dikkat çekiyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *