Babam Nereye Gitti Kitap Özeti Kısa?(Çözülmüş)

Babam Nereye Gitti özet kısa?

Memo’nun babası yıllar önce ortadan kaybolmuş, neredeyse buhar olup uçmuştur. Başından geçenleri, düşüncelerini günlüğüyle paylaşan Memo, büyüdükçe babasını daha çok merak etmeye, ondan kalan eşyayı araştırmaya başlar. Sandıkta bulduğu eski film kamerası onu babasına yaklaştırır sanki.

Babam Nereye Gitti kitap türü?

Soluksuz dedektiflik öykülerinin gizemleriyle sarılı roman, güçlü kurgusu, inandırıcı kahramanlarıyla aynı zamanda çocuk edebiyatımıza nitelikli eserler kazandıracak yeni bir yazarın da müjdesini veriyor. Yazarın film tadındaki bu romanı, özellikle 4, 5 ve 6. sınıf öğrencileri için ideal.

Amcama Neler Oluyor konusu?

Ergenlik duygularının yarattığı iniş çıkışlarla mücadele eden Memo, çözmek zorunda kaldığı sıradışı olayların yanı sıra, hayatını yeniden kurmaya çalışan ailesi ve Derinsu’ya karşı gitgide güçlenen duygularıyla da uğraşıyor.

Babam Nereye Gitti konusu?

Başından geçenleri, düşüncelerini günlüğüyle paylaşan Memo, büyüdükçe babasını daha çok merak etmeye, ondan kalan eşyayı araştırmaya başlar. Sandıkta bulduğu eski film kamerası onu babasına yaklaştırır sanki. Ancak, annesinin evlenmeye kalkışması ve okulda peşine düşen çete, Memo’ya yaşamı dar eder.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *