Elif Gibi Sevmek Nasıl Bir Kitap?(Mükemmel cevap)

Elif gibi sevmek cesarettir Yazarın yaşamış olduğu samimi duygular beni çok etkiledi. Rabb’ine olan aşkı ve Elif‘e olan aşkını o kadar güzel harmanlayıp yansıtmış ki okuyucuya etkilenmemek elde değil, gayet sade bir dilde yazılan kitap okuyucuyu yormuyor bir solukta okudum diyebilirim.

Elif Gibi Sevmek kitap kimin?

Ünlü şair Hikmet Anıl Öztekin, iki seri halinde yayınladığı ‘ Elif Gibi Sevmek ‘ kitabının gerçek öyküsünü anlattı. Öztekin, şiirlerini “büyük aşkı” olarak tabir ettiği ‘ Elif ‘ten ilham alarak yazmaya başladığını söyledi.

Elif gibi sevmek nefes ne anlatıyor?

Sevmenin tarifi Elifti. KISACA SEVMEK: Şairimiz burada sevince yemek yiyemediğini, hayatını feda etmesi gerektiğini anlatır. Sabah namazını beraber kılıp Venedik sokaklarında kaybolmayı düşlüyor. Sevmek önce satır aralarında kaybolup sonra ete kemiğe bürünecek.

Hikmet Anıl Öztekin kimdir eşi?

Güzel bir sevme, Allah için sevme, Allah için sevdiğinden vazgeçme ve güzel bir vuslatın tasvirinin yapıldığı kitap, birbirini önce Allah için seven, harama bulaşmamak adına yine Allah için uzaktan sevmeye razı olan iki gencin aldığı büyük ödülün hikayesi anlatılıyor.

Hikmet Anıl Öztekin ne iş yapar?

Veya Efendimiz(sav) gibi güvenilir insan, arkasından koşulan, özü de sözü de doğru olabilmek. Sonra elik dik durmaktır, yanlışlar karşısında sağa sola yamulmamak olsa gerek. Kötülüklere karşı mücadele etmek, hayırda yarışmak gibi. Biliyorsunuz Elif, Arap alfabesinin ilk harfi.

Elif gibi dimdik vav gibi mütevazi ne demek?

Elif gibi olacaksan dünyaya çok meyletmeyeceksin demektir bu… Bu iki harfin derin anlamları bize hayatta hangi konumda, nerde olursak olalım doğru ve mütevazi olmamız gerektiğini hatırlatıyor.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *