Fi Nasıl Bir Kitap?(Çözülmüş)

Fi, deneyimin içinde kaybolmak yerine korkmadan deneyime sahip olmanın yolculuğu. Beklenmedik kişilerden, olaylardan, yaşanılanlardan beklenmedik sonuçlar çıkar ya hayatta, bu yer yer felsefi bir şekilde anlatılmış kitapta. Olaylar karakterlerin bakış açılarıyla anlatılıyor ve hepsi birbiriyle bir şekilde bağlantılı.

Fi ne anlatıyor?

Fi güzelliğin lanetlendiği, zekanın yağmalandığı, iyinin kurban edildiği ve kasaba kurnazlığıyla yönetilen bu gezegende, içine doğduğumuz bu kutsal hayatı kutlamak için yazılmıştır. Kendi potansiyelini keşfetme cesareti gösterebilmiş gerçek kişilere, çatlama cesareti gösterebilmiş tohumlara adanmıştır.

Fi dizisi kitapla aynı mı?

Fi dizisi, Azra Kohen’in olay yaratan üçleme kitabı Fi, Çi, Pi serisinin ilki. İlk eser olan Fi, 2013 yılında okuyucusuyla buluştu.

Fi Çi ilk kitap hangisi?

İlk kitabı olan Fi Akilah ismi ile yayımlandıktan sonra ikinci ve üçüncü kitabı Çi ve Pi Azra Kohen yazar adıyla basılmıştır.

Fi Kitabı kaç adet sattı?

Bu üründen 25.580 adet satın alınmıştır. İlgili Kategoriler: Kitap Edebiyat Roman (yerli)

Fi nin açılımı nedir?

FI açılımı Kısaltmalar Sözlüğünde. What does FI stand for? Aynı zamanda Fuel Injection yani Yakıt Enjeksiyonu anlamına da gelebilen bir otomotiv kısaltmasının açılımıdır.

Fi karakterleri neyi temsil ediyor?

Azra Kohen’den Burçalara Göre Fi -Çi-Pi Serisi Karakterleri ve Kişilik Bozuklukları

  • Can Manay – Akrep (Sınırda Kişilik Bozukluğu)
  • Göksel – Terazi (Antisosyal Kişilik Bozukluğu)
  • Bilge – Başak (Sosyal Kaygı Bozukluğu)
  • Sadık Murat Kolhan – Aslan (Kontrolcü Davranış)
  • Duru – Yengeç (Histrionik Kişilik Bozukluğu)
You might be interested:  Kocaeli Kitap Fuarı Ne Zaman?(Çözülmüş)

Fi çi pi neden bitti?

İşte Kohen’in o açıklaması; “Birinci sezonda ilk bölüm evet kitaba bağlı ama ikinci bölümden sonra her şey değişiyor. İkinci sezonda sadece karakterler var ve o yüzden ikinci sezonda bitirilmesinin kararını aldım.

Fi kitabı ne zaman yazıldı?

Fi -Çi- Pi Üçlemesi Ne Zaman Yayınlandı? Sanatçının ilk eseri Fİ 2013 yılında Goa Basım Yayın tarafından, mahlası olan Akilah yazar ismi ile basılmıştır. İkinci ve sonraki basımlar Destek Yayınları tarafından Ağustos 2014 ve sonrasında basılmaya devam edilmiştir.

Fi Çi ne demek?

Şunları anlattı: “Esas anlamları başka olabilir ama benim için ilk romanın adı olan ‘ Fi ‘ kelimesi, ateş, ihtiras, güzellik anlamına geliyor. İkinci roman ‘ Çi ‘, suyun buz hali, yaşam enerjisi… Yakında yayınlanacak olan ‘Pi’nin anlamıysa topraktan başını uzatan filiz, yani hayat…

Fi nin yazarı kimdir?

Azra “Akilah” Kohen (evlilik öncesi soyadı Sarızeybek; d. 1979, İzmir), Türk yazar. İlk kitabı olan Fi Akilah mahlası ile yayımlandıktan sonra, ikinci ve üçüncü kitabı Çi ile Pi Akilah Azra Kohen adıyla yayımlandı.

Fi Çi Pi kitap sonunda ne oluyor?

Eti, Bilge ve Özge Can’a komplo kurarak onu akıl hastanesine kapatıyorlar. Kitap Can Manay’ın akıl hastanesinde kalmaya devam etmesiyle, Özge’nin ve Deniz’in yeni buluşlarını uygulamaya başlamalarıyla ve Ali’nin Bilge’yle beraber olmasıyla sonlanıyor.

Elif Gibi Sevmek ne kadar sattı?

2014 yılında yayınlanan ‘ Elif Gibi Sevmek ‘ kitabı 500 bin satan Öztekin, bir ay önce piyasaya çıkan ‘ Elif Gibi Sevmek 2’ kitabının kısa sürede 250 bin sattığını kaydetti.

altKitap nedir?

altKitap, 2000 yılından beri internet üzerinden ücretsiz olarak elektronik kitap yayınlamakta olan Türkiye’nin ilk çevrimiçi yayınevidir. Kurulduğu günden bu yana, kaliteli edebi ve düşünsel içeriğin internet üzerinden özgürce ve ücretsiz olarak yayılmasını sağlamayı hedeflemektedir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *