Kitap Ayracı Ne Demek?(Çözünme)

Kitap ayracı ingilizcesi nedir?

” kitap ayracı ” teriminin İngilizce Türkçe Sözlükte anlamları: 3 sonuç bookmark i. bookmarker i.

Almanca kitap ayracı ne demek?

Tragband {nö.}

Kitap ayracı neden önemlidir?

Kitap Ayracının Kullanımı Kitapseverler için kitap ayraçlarının yeri oldukça önemlidir. Öyle ki birçok kitapsever kitap ayracı koleksiyonu yapar. Bu durum göz önüne alındığında da bir promosyon, ürün tanıtımı veya marka bilgilendirmesi amacıyla kitap ayraçlarının kullanılması oldukça mantıklı bir seçenektir.

Ayraç ne zaman icat edildi?

Rulo halindeki parşömenlerde okuyucu kaldığı yeri “ataçlar” sayesinde buluyordu. Bu yüzden bildiğimiz anlamda sayfa ayraçları M.S. 6. yüzyıl ve sonrasında ortaya çıkmaya başladı.

Ayıraç nedir Türkçe?

Ayraç kelime ne demek? a. 1. Cümle içinde geçen bir sözü, metin dışı tutmak için o sözün başına ve sonuna getirilen yay veya köşeli biçimde işaret, parantez.

Köşeli ayraç nedir örnekler?

Ayraç içinde ayraç kullanılması gereken durumlarda yay ayraçtan önce veya alıntılarda, alıntı metinde olmayan ama yazarın eklediği bilgileri göstermek için köşeli ayraç kullanılır. Örnek: Halikarnas Balıkçısı [Cevat Şakir Kabaağaçlı (1886-1973)] en güzel eserlerim Bodrum’da yazmıştır.

Yarım ayraç nedir?

Bir konunun anlatımı sırasında maddeler sıralanırken rakam ve harflerden sonra yarım ayraç kullanılır.

Yay ayraç nedir nerelerde kullanılır?

Yay ayracın yani parantezlerin kullanım alanları şu şekildedir; – Cümlelerde bulunan, fakat tek başlarına ya da cümle içinde herhangi bir görev almayan kelimeleri açıklamak için parantez işareti kullanılır. – Özel bir kişiden bahsederken mesleği ya da doğum ve ölüm tarihi ine parantez içerisinde verilir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *