Kitap Bandrolü Nasıl Alınır?(Çözüm bulundu)

YAYFED’in internet adresinden (https://www.yayfed.org/) bandrol bölümüne girerek ulaşabileceğiniz formlar şu şekilde:

 1. Banka dekontu (2 Adet)
 2. Başvuru Dilekçesi – Ek-1: Form-1 (Bandrollerin kargo ile gönderilmesi için Ek-2: Form-2)
 3. Matbaa veya dolum tesisi yazısı
 4. Bandrolü vekil alacak ise vekaletname.

Kitap için bandrol almak ne kadara mal olur?

Değerli Yayıncılarımız, 01.03.2021 tarihi itibariyle bandrol birim fiyatı 0,033 TL olarak güncellenmiştir.

Kitapta bandrol nedir?

CEVAP: Bandrol, fikir ve sanat eserlerinin izinsiz çoğaltılmalarının ve taklit edilmelerinin önlenmesi amacıyla; fikir ve sanat eserlerinin çoğaltılmış nüshaları ile süreli olmayan yayınların üzerine yapıştırılan, sökülmesi halinde parçalanan ve yapıştırıldığı malzemenin özelliğini kaybettiren nitelikte güvenlik şeridi

Bandrolü olmayan ürünlere ne denir?

Yasal yollar dışında çoğaltılan ve satılan kitap, CD, bilgisayar yazılımı ve oyunları, sinema filmleri gibi bandrolü olmayan ürünlere ne denir? Cevap: Korsan yayın.

Bandrol kim tarafından verilir?

Bandroller Bakanlık tarafından bastırılır. Bandrollerin türü ve özellikleri Genel Müdürlükçe belirlenir ve her türdeki bandrol satışı Genel Müdürlük tarafından da yapılabilir. Bandrol verilebilmesi için hak sahiplerince Ek-2’de yer alan tabloda belirtilen belge ve bilgilerin Bakanlığa ibraz edilmesi gerekir.

You might be interested:  Kur'an'ı Kim Kitap Haline Getirdi?

Kitap için ISBN numarası nasıl alınır?

ISBN nasıl alınır?

 1. İnternet sayfasına girip (www.ekygm.gov.tr) ISBN bölümüne giriş yapınız.
 2. Sisteme kayıt olmak için “Yeni Yayımcı Başvuru” formunu doldurup yazıcı çıktısını alınız.
 3. Çıktısını aldığınız formu imzalayınız.

Kitap bandrol zorunlu mu?

Hangi Eser Türlerinde Bandrol Kullanımı Zorunludur? Süreli olmayan yayınlar ( kitaplar ) ile kayıt ve tescili gerçekleştirilmiş olan sinema ve müzik eseri nüshalarına çoğaltmayı takiben sevkiyattan önce bandrol yapıştırılması zorunludur. Ayrıca bilgisayar oyunları da zorunlu bandrol uygulamasına tabidir.

Araç bandrol borcu ne demek?

motorlu taşıtlar vergisinin eski adı. halk arasında halen sıklıkla kullanılmakta ve genelde yalnızca ” bandrol “, “pul” veya “araç vergisi” olarak söylenmektedir.

Kitap bandrol yasası ne zaman çıktı?

8/11/2001 tarihinden önce basılmış ve stokta bulunan kitaplar için 31/8/2006 tarihine kadar, bu Yönetmelik uyarınca bandrol alma hakkına sahip olanlarca bandrol alınabilir.

PDF kitap nereden bulabilirim?

PDF kitabı indirmek için 7 web sitesi

 • Bookboon.com. eKitapları ve metinleri alabilmenize yarayan bir diğer ücretsiz PDF indirme sitesi de BookBoon.com.
 • Free-Ebooks.net.
 • Free Computer Books.
 • ManyBooks.
 • CALAMEO PDF DOWNLOADER.
 • Internet Archive.

Yasal yollar dışında çoğaltılan ve satılan kitap bilgisayar yazılımı ve oyunlar sinema filmleri gibi bandrolü olmayan ürünlere ne denir?

Yasal yollar dışında çoğaltılan ve satılan kitap, CD, bilgisayar yazılımı ve oyunları, sinema filmleri gibi bandrolü olmayan ürünlere ne denir? Cevap: Korsan yayın.

Bandrol yapıştırılması neyi korumaya yöneliktir?

Fikir ve sanat eserlerine bandrol yapıştırılmasının sebebi, fikir ve sanat eserlerinin izinsiz çoğaltılmalarının ve taklit edilmelerinin önlenmesi ve bu suretle de bir yandan eser ile eserden kaynaklanan hak sahiplerinin haklarının korunması, diğer yandan ise piyasada tedavülde bulunan eser- lerin kayıt altına alınarak

You might be interested:  Nasıl Kitap Basılır?(En iyi çözüm)

Otomobil bandrolü ne kadar?

Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) gelecek yıl 1300 cc ve aşağısı 1-3 yaş otomobillerde 31 Aralık 2018 dahil sonrası tescil edilenler için taşıt değeri 56 bin 500’ü aşmayanlar için bin 51, taşıt değeri 99 bini aşmayanlar için bin 155, taşıt değeri 99 bin lirayı aşanlar için bin 261 lira olacak.

Bandrol uygulaması ne zaman başladı?

Ülkemizde yirmi yıldan fazla süredir kitaplarda bandrol kullanılmaktadır, ancak 1 Nisan 1999’dan sonra zorunlu hale gelmiştir.

Bandrolsüz kitap korsan mı?

Bandrolsüz kitap, korsan kitaptır! Kitapların bandrolsüz olması FSEK m.81’e aykırılık teşkil eder. Re’sen takip edilmektedir. FSEK m. 81/I. göre “Musiki ve sinema eserlerinin çoğaltılmış nüshaları ile süreli olmayan yayınlara bandrol yapıştırılması zorunludur.

Bandrol uygulamasının faydaları nelerdir?

Anlaşılacağı üzere, bandrol uygulaması, öncelikle eser sahibinin maddi ve manevi hakları ile eser sahibinin haklarını devrettiği yayıncının ticari haklarını korumaya yönelik bir önlemdir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *