Modüler Kitap Ne Demek?(Soru)

Modüler Set kitap ne demek?

Modüler set KPSS için hazırlanmış soru bankasından oluşan kitap setlerinin adıdır.

Tek kitap ne demek?

Hepsi bir arada olan tek kitap, bir konuyu çok uzatmadan direkt o sınavın (kpss, ekpss, lys gibi.) belirlediği konuların, yönetimce belirlenen kısımları en anlaşılır, önemli yerlerini anlatır.

Modüler olmak ne demek?

sıfat olarak kullanıldığında “takılıp sökülebilen, ihtiyaca göre kullanım alanı değiştirilebilen, kullanıcı isteklerine göre şekillendirilebilen” anlamı taşır.

Konu anlatımlı soru bankası ne demek?

hem konu anlatan hem de bol bol soru soran soru bankası. konuyu ana hatlarıyla kısaca verenlere ” konu özetli soru bankası ” denirdi eskiden *. asıl cümbüş konuyu kavrayıp sorulara geçtiğinizde başlar.

Bir cilt kitap ne demek?

Cilt kelimesi dilimize Arapçadan geçmiştir ve sözlük anlamı koruyucu kaptır. Aslında her kitap ciltli üretilir. Ancak günümüzde bu kelime daha çok daha kalın ve sert mukavvadan ya da deriden yapılan kapaklar için kullanılır. Ciltsiz kitaplar ise ince karton kapaklara sahip olan kitaplardır.

Kitaplara nasıl not alınır?

bir kitabı zekice ve verimli şekilde işaretlemek için çeşitli yöntemler vardır. satırların altını çizmek, anahtar kelimeleri daire içine almak, boşluklara not almak, ilgili paragrafa bir referans numarası verip sayfa altına bu numarayı tekrar yazarak kendi düşüncenizi yazmak gibi.

Şömizli kitap ne demek?

genellikle mukavva kapaklı kitapların dışında kullanılan, parlak kuşe kağıdından yapılmış ve portatif özelliğiyle kitaba giydirilip çıkartılabilen kitap aparatı. kitap gömleği de denilebilir.

You might be interested:  Kitap Siparişi Nasıl Verilir?(Soru)

Modüler ev ne demek?

Peki modüler ev tam olarak ne demek? Modüler yapılar parçalardan oluşurlar, belirli parçaların fabrikalarda üretilmesi ve kullanıcının istekleri doğrultusunda birleştirilip farklı mimarilerde evlerin oluşturulmasıyla meydana getirilen evlere modüler ev diyoruz. Başka bir deyişle, prefabrik evler de modüler evlerdir.

Modüler program ne demek?

Bilgisayar biliminde, modüler programlama ya da birimsel programlama, bir yazılımı diğer elemanlardan bağımsız çalışabilen modüller kullanarak tasarlama yaklaşımıdır. Bir programda modülerlik programın rastgele seçilen iki parçası arasındaki etkileşimin belirlenmiş arabirimler vasıtası ile gerçekleştirilmesi ile artar.

Modüler ürün nedir?

Bir evin, iş yerinin ofisin boş alanına göre ihtiyaca uygun şekilde kullanılabilecek hazır mobilyalara modüler mobilya denilir. Modüler mobilyalar parça halinde satılır ve kurulum teslim sonrasında kişinin kendisi ya da satın alınan firmanın montaj ekibi tarafından yapılır. Örneğin; mutfaklar, yatak odaları ve ofisler.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *