Ptt Ile Kitap Göndermek Ne Kadar?(EN iyi 5 ipucu)

PTT ile kitap göndermek ücretsiz mi?

PTT kitap kargo hizmeti diğer kargolara oranla çok daha ucuzdur. PTT kitap kargo standart kargo tarifesine göre hesaplanır. Ancak %50 indirimlidir. Yani normal kargo fiyatının yarısı kadardır.

PTT kilo başı kaç TL?

PTT KARGO 1 KG ÜCRETİ NE KADAR? PTT kargo ile 1 KG ağırlığında gönderi ücreti 16.25 TL olarak belirlenmiştir. 1 KG üzerindeki ve desi hesaplamalarına göre hacmi fazla olan gönderiler için fiyatlandırma 29 TL ‘ye kadar ulaşmaktadır.

PTT kargo ücreti ne kadar 2021?

Bu tabloya göre 2021 yılında kargo ücretleri şu şekildedir; 1 kg – 16,25 TL 2 kg – 18,25 TL 3 kg – 20 TL 3 kilogramdan sonra 30 kilograma kadar olan gönderilerde, kilo başına 1 lira 80 kuruş eklenmektedir. Yani 4 kilogram 21,80, 5 kilograma 23,60 TL ödenmektedir ve bu şekilde 30 kiloya kadar artış görülür.

PTT kargo evden alıyor mu?

Gönderinin alıcının kendisine teslim edilecek kaydı ile kabul edilerek, alıcının bizzat kendisine imza karşılığı teslimine “Alıcının Kendisine Verilecek Özel Hizmeti” denir. Postaya verilmek istenen posta gönderilerin, PTT tarafından gönderici adresinden alınması hizmetine “Adresten Alım Özel Hizmeti” denir.

You might be interested:  Kitap Baskısı Ne Demek?(EN iyi 5 ipucu)

PTT kargo göndermek için ne gerekli?

Kargoyu göndermek isteyen kişinin kimlik numarası, iletişim bilgileri gerekir. Bu gereğin söz konusu olma sebebi, kargo şirketinin devlete vergi verirken fatura kesmek zorunda olmasıdır. Ayrıca, kargoyu alacak olan kişinin de iletişim bilgileri verilmelidir.

4441788 Telefon Kime Ait?

444 1 788 telefon numarası PTT kargoya ait olan bir telefon numarasıdır. Devletin elinde bulundurduğu PTT kargo, bu numara aracılığı ile kargo sahiplerine bilgilendirme mesajları göndermekte veya kargo alıcılarına direkt olarak bu numara üzerinden iletişim sağlamaktadır.

20 kilo kargo ne kadar tutar PTT?

50 kg ve üzeri paketler her bir kilo başına 1,30 TL ücret katılır ve o şekilde hesaplanır. 20 kg için 643 TL olarak sıralanabilir.

Kargo ücreti neye göre belirlenir?

Kargo firmaları ücret belirlerken çıkış merkezi ile varış merkezi arasındaki kilometreyi ve kargonun kg/desi ölçülerini baz alarak bir fiyat belirler. Bu sebepten kargoyu gönderdiğiniz şehir/ülkeye göre ücretlerde farklılık oluşabilmektedir.

PTT Kargo kaç kiloya kadar alıyor?

9- Bireysel müşterilerin il merkezi dağıtım sahası adresi varışlı posta kargoları ile kargolar ağırlık olarak en fazla 50 kg, hacimsel olarak 200 desiye kadar; il merkezi dağıtım sahası dışında kalan yerler varışlılar ise en fazla 30 kg ve 150 desiye kadar alıcı adresinde teslim edilmek üzere kabul edilebilir.

PTT kargo ne kadar sürede gider?

PTT kargoyla gönderilen gönderiler kişilerin göndereceği adrese bağlı olarak teslimat süresini etkileyebiliyor. Genellikle 2 ile 3 iş günü arasında kargoların teslimatı yapılıyor.

PTT yurt dışı kargo kaç günde gider?

Ülkemiz kabul yurtdışı varışlı gönderiler postaya verildiği merkezin yurtdışı alıp verme merkezimize olan uzaklığına ve tercih edilecek yollama şekline (yüzey veya uçak) göre en geç üç(3) gün içerisinde varış ülkelerine sevk edilmekte ve teslim süresi varış posta idaresinin teslim standartına göre deşiklik arz etmekte

You might be interested:  Kitap Çevirmenleri Ne Kadar Kazanır?(Çözülmüş)

PTT kargo Evden Alım nasıl yapılır?

PTT kargo evden alma sipariş nasıl yapılır? Hemen yan tarafta gönderici ve alıcı bilgileri kısmını göreceksiniz burada gönderi bilgilerine gönderen kişinin il, ilçe, ad, soyadı, telefon, adres ve diğer bilgileri girmelisiniz. Burada istenilen bilgileri doğru olarak girmelisiniz.

Sürat kargo Kurye Çağır nedir?

0850 202 0 202 Çağrı Merkezimizi arayarak kargonuz ile ilgili bilgilere ulaşabilir, kargo ile ilgili diğer bilgi ihtiyaçlarınızı, adrese kurye çağırma taleplerinizi ve her türlü geri bildiriminizi bize iletebilirsiniz.

Kargo Evden ürün alıyor mu?

Kargo görevlimiz adresinize gelir. Yetkili belgesini gösterir. Size “Ambar Tesellüm Fişi” bırakarak gönderinizi teslim alır. Eğer gönderi ticari bir emtia ise yetkili, gönderinize ait fatura ve irsaliye fişi talebinde bulunabilir.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *