Ptt Kitap Göndermek Ne Kadar?(Çözünme)

PTT kitap göndermek ücretsiz mi?

PTT kitap kargo standart kargo tarifesine göre hesaplanır. Ancak %50 indirimlidir. Ancak kargonun tüm içeriği kitaplardan oluşuyorsa bu kargo normal kargo ücretlendirmesinin yarı fiyatına gönderilir. Kişi elindeki kitapların kilosunu bulduktan sonra kargo ücreti olarak ne kadar ödeyebileceğini hesaplayabilir.

PTT kargo ücreti ne kadar 2021?

Bu tabloya göre 2021 yılında kargo ücretleri şu şekildedir; 1 kg – 16,25 TL 2 kg – 18,25 TL 3 kg – 20 TL 3 kilogramdan sonra 30 kilograma kadar olan gönderilerde, kilo başına 1 lira 80 kuruş eklenmektedir. Yani 4 kilogram 21,80, 5 kilograma 23,60 TL ödenmektedir ve bu şekilde 30 kiloya kadar artış görülür.

PTT kargo Evden eşya alıyor mu?

Gönderinin alıcının kendisine teslim edilecek kaydı ile kabul edilerek, alıcının bizzat kendisine imza karşılığı teslimine “Alıcının Kendisine Verilecek Özel Hizmeti” denir. Postaya verilmek istenen posta gönderilerin, PTT tarafından gönderici adresinden alınması hizmetine “Adresten Alım Özel Hizmeti” denir.

PTT kilo başı kaç TL?

PTT KARGO 1 KG ÜCRETİ NE KADAR? PTT kargo ile 1 KG ağırlığında gönderi ücreti 16.25 TL olarak belirlenmiştir. 1 KG üzerindeki ve desi hesaplamalarına göre hacmi fazla olan gönderiler için fiyatlandırma 29 TL ‘ye kadar ulaşmaktadır.

You might be interested:  Kitap Özeti Nasıl Çıkartılır?(Çözüm bulundu)

PTT kargo göndermek için ne gerekli?

Kargoyu göndermek isteyen kişinin kimlik numarası, iletişim bilgileri gerekir. Bu gereğin söz konusu olma sebebi, kargo şirketinin devlete vergi verirken fatura kesmek zorunda olmasıdır. Ayrıca, kargoyu alacak olan kişinin de iletişim bilgileri verilmelidir.

PTT kargo ne kadar sürede gider?

PTT kargoyla gönderilen gönderiler kişilerin göndereceği adrese bağlı olarak teslimat süresini etkileyebiliyor. Genellikle 2 ile 3 iş günü arasında kargoların teslimatı yapılıyor.

Ptt Kargo ücreti nasıl hesaplanır?

PTT Kargo Hesaplama ve Fiyatları Nasıldır? 3 kg ile 30 kg arası olan gönderiler her 1 kg başına 1,80 TL olarak hesaplanır. 30 kg ile 50 kg arasındaki gönderiler için her 1 kg başına ücret 1,60 TL olarak hesaplanır. 50 kg ve üzeri paketler her bir kilo başına 1,30 TL ücret katılır ve o şekilde hesaplanır.

Kargo ücreti neye göre belirlenir?

Kargo firmaları ücret belirlerken çıkış merkezi ile varış merkezi arasındaki kilometreyi ve kargonun kg/desi ölçülerini baz alarak bir fiyat belirler. Bu sebepten kargoyu gönderdiğiniz şehir/ülkeye göre ücretlerde farklılık oluşabilmektedir.

PTT kargoda Öğrenci indirimi var mı?

PTT ‘nin üniversite öğrencilerine büyük kolaylık sağlayan kampanyası dönemsel indirim kampanyasıdır. Kampanya ticari gönderiler hariç, kargo ve APS kurye gönderilerini kapsamaktadır. Kampanyadan yararlanmak isteyen öğrencilerin üniversite kimliklerini PTT gişe görevlisine ibraz etmeleri yeterlidir.

PTT kargo adresten alım nasıl yapılır?

PTT kargo evden alma sipariş nasıl yapılır? Hemen yan tarafta gönderici ve alıcı bilgileri kısmını göreceksiniz burada gönderi bilgilerine gönderen kişinin il, ilçe, ad, soyadı, telefon, adres ve diğer bilgileri girmelisiniz. Burada istenilen bilgileri doğru olarak girmelisiniz.

Kargo Evden ürün alıyor mu?

Kargo görevlimiz adresinize gelir. Yetkili belgesini gösterir. Size “Ambar Tesellüm Fişi” bırakarak gönderinizi teslim alır. Eğer gönderi ticari bir emtia ise yetkili, gönderinize ait fatura ve irsaliye fişi talebinde bulunabilir.

You might be interested:  Kitap Fuarı Izmir Nerede?(Çözülmüş)

Sürat kargo Kurye Çağır nedir?

0850 202 0 202 Çağrı Merkezimizi arayarak kargonuz ile ilgili bilgilere ulaşabilir, kargo ile ilgili diğer bilgi ihtiyaçlarınızı, adrese kurye çağırma taleplerinizi ve her türlü geri bildiriminizi bize iletebilirsiniz.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *