Sabahattin Ali Kimseyle Hiçbir Konuda Hangi Kitap?(Çözülmüş)

Yavaş’ın, “Kürk Mantolu Madonna” kitabındaki, “Kimseyle hiçbir konuda yarış halinde değilim. Kimseden akıllı, kimseden güzel, kimseden iyi olma gibi bir iddiam da yok.

Kimseyle hiçbir konuda yarış halinde değilim hangi kitap kaçıncı sayfa?

Sayfa 88. ” Kimseyle hiçbir konuda yarış hâlinde değilim. Kimseden akıllı, kimseden güzel, kimseden iyi olma gibi bir iddiam yok. Kimse için “en” değilim; “daha” değilim.

Bu devasa Iddiasızlığın kimin sözü?

SABAHATTİN ALİ SÖZLERİ “Kimseyle hiçbir konuda yarış halinde değilim. Kimseden akıllı, kimseden güzel ya da kimseden iyi olma gibi bir iddiam yok. Kimse için ‘en’ değilim, ‘daha’ değilim. Bu devasa iddiasızlığın verdiği özgürlüğün hastasıyım”

Kimseyle hiçbir konuda yarış halinde değilim kimin?

Quote by Sabahattin Ali: “ Kimseyle hiçbir konuda yarış halinde değilim.

Halbuki ne kadar saçma olursa olsun?

Sabahattin Ali on Twitter: ” Halbuki ben ne kadar saçma olursa olsun yan yana bulunduğumuz zamanın durup kalmasını, asla bitmemesini temenni ediyordum.” / Twitter.

Bir kitabı okurken geçen iki saatin hangi kitap?

” Bir kitabı okurken geçen iki saatin, ömrümün birçok senelerinden daha dolu, daha ehemmiyetli olduğunu fark edince, insan hayatının ürkütücü hiçliğini düşünür ve yeis içinde kalırdım.” Türk yazar ve şair Sabahattin Ali’nin Kürk Mantolu Madonna kitabı, adıyla efsaneleşen unutulmaz eserlerden biri.

Hiç kimseyle yarış halinde değilim hangi kitap?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, sosyal medya hesabından Sabahattin Ali’nin bir eserinden cümleler paylaştı. Yavaş’ın, “Kürk Mantolu Madonna” kitabındaki, ” Kimseyle hiçbir konuda yarış halinde değilim. Kimseden akıllı, kimseden güzel, kimseden iyi olma gibi bir iddiam da yok.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *