Yüreğim Seni Çok Sevdi Nasıl Bir Kitap?(Çözünme)

Yüreğim seni çok sevdi o yürek talan o yürek yangın yeri o yürek seni istiyor bir tek seni” Aslı ile Murat’ın İstanbul-Bursa-Amerika üçgeninde yaşadıkları destansı aşkın öyküsü. Herkesin kendinden bir şeyler bulabileceği kadar gerçek 480 syf. Okurken ağladığım tek kitap diyebilirim.

Yüreğim Seni Çok Sevdi neyi anlatıyor?

Aslı’nın İstanbul Maçka’da İTÜ İşletme’yi kazanmasıyla başlayan macerası ve en yakın arkadaşları Ferda ve Emre sayesinde tanıştığı Murat ile başlayan aşk hikayesini anlatıyor. Aslı’nın bu zaman diliminde İstanbul-Bursa ve Amerika’da doktora ile biten hayat serüveninde yaşadıklarını anlatıyor.

Piraye kitabının sonunda ne oluyor?

Fakat Piraye Haşim’i babalıktan da reddeder ve onu yalnız bırakmasını ister. Haşim de son istek olarak çocuğun adını Haşim koymasını ister ve Diyarbakır’a geri döner. Piraye ‘nin sonunda erkek bir çocuğu olur. Piraye Diyarbakır’dan da acı haberi alır.

Canan Tan sızı ne anlatıyor?

Hiç görmediği babasına olan özlemi, hep yanında olan ama sevgisini hiçbir zaman tam alamayan annesi, vefat eden eşi Erkan’a olan aşkı ile ve zorunlu olarak ayrıldığı İzmir’de ki yaşama tutkusu ile yarım kalmışlıkları konu alan bütüne varmanın hikâyesidir.

En Son Yürekler Ölür ne anlatıyor?

Bu kez yazar, aşk’ın yanı sıra organ nakli konusuna da dokundurmuş kalemini. Yaşamla ölümün kıyasıya savaştığı yol ayrımında geçen çarpıcı bir öykü. Sonsuza dek süreceğine inanılan aşk, mutluluk

Canan Tan kimdir hayatı?

Canan Tan Ankara’da 1951 yılında hayata gözlerini açtı. Ankara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’ni okudu. Ayrıca Canan Tan bu kitap ile Türkiye’de mizah öykü kitabı yazan ilk kadın yazar oldu. “Çikolata Kaplı Hüzünler” isimli yetişkinler için yazdığı ilk öykü kitabını da 2002 yılında yayımladı.

You might be interested:  Antalya Kepez Kitap Fuarı Nerede?

Eroinle dans konusu nedir?

Canan Tan’ın en ünlü romanlarından bir tanesi olan Alevden Küle Eroinle Dans romanı eroin bağımlılığı mükemmel bir şekilde anlatıyor. Romanda Eylül karakterinin yaşadıkları anlatılıyor ama aslında Eylül’ün gözünden en yakın dostu olan Dünya’nın dünyasını dinliyoruz diyebiliriz.

Piraye kitabinin turu nedir?

1966 yılında İstanbul’da doğdu. Üsküdar Amerikan Kız Koleji ve İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni bitirerek tamamladığı tahsil hayatından sonra, reklam sektöründe 28 yıl çalıştı.

Leave a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *